Vocational Courses

AVUSTRALYA’DAKİ
MESLEKİ KURSLAR

Mesleki Eğitim ve Öğretim olarak da bilinen Meslek Kursları, 1.5 (bir büçük) yıllık Üniversiteye eşdeğer, dünya çapında tanınan kurslardır. Kurslar, teoride öğrenilen becerileri gerçekte pratik yaparak öğrendiğiniz bir ortamda verilir

Bu kursların çoğu göçmenlik bölümü, uluslararası üniversiteler ve işverenler tarafından tanınmaktadır. İşbirliği yaptığımız tüm kolejler, özel ticaret ve niteliklere odaklanan özel, profesyonel, kolejlerdir. Bu, kursunuzun daha spesifik, sektörle ilgili verilmesini sağlar.

Mesleki eğitimin en güzel yanı, değerlendirmenin, öğrenmenin ve çalışmanın birden fazla yolu olmasıdır.

Ne okuduğunuzu öğrenmekte zorlanıyorsanız, yardım için bizimle, öğretmeninizle veya kolejinizle konuşabilirsiniz ve kursu öğrenme ihtiyaçlarınıza göre uyarlamaya bakabiliriz veya öğrenme yeteneklerinize ve amaçlarınıza daha uygun bir kursa değiştirebiliriz.

Meslek kurslarının en güzel yanı, göçmenlik departmanı tarafından büyük saygı görüyor olmalarıdır.

Avustralya’daki en iyi Meslek Yüksekokulları ile çalışıyoruz. Web sitelerini ziyaret edin ve neler sunulduğunu görün:

Aşağıdaki tüm kurs seçeneklerimizden hangi kursu okumak istediğinizi seçin. Bunlar, sunulan en popüler kurslardır. Daha birçok kurs da mevcut.

AVUSTRALYA’DA MESLEK KURSLARININ FAYDALARI:

1- Dersler online, iş yerinde, uygulamalı olarak ve sınıf ortamında verilmektedir.

2- Özellikle çalışıyorsanız size en uygun çalışma saatlerini seçebilirsiniz.

3- Çoğu kolej bir ödeme planı oluşturmanıza izin verir. Bunu sizin için yöneteceğiz.

4- Mesleki bir kursu tamamlamak, Avustralya’da yaşarken iş bulmanızı kolaylaştırır.

5-Avustralya’daki meslek kursları bir üniversite diploması ile entegre edilebilir. 18 aya kadar saydırabilirsiniz.

6- Mesleki Yeterlilikler Göçmenlik Dairesi tarafından tanınmaktadır.

7- Meslek Yüksekokulları genellikle endüstri işverenleriyle iyi bir şekilde bağlantılıdır. Bu, iyi çalışırsanız, staj veya eğitim yerleştirmeleri yoluyla sizi işverenlere yönlendirebilecekleri anlamına gelir. Bu konuda da size yardımcı olacağız.

Mesleki kurslarda 5 yeterlilik seviyesi vardır.

Bu seviyelere Sertifika seviyeleri denir. Bu yapı, İngilizcenize ve çalışma yeteneğinize uygun bir seviyede çalışmaya başlamanızı sağlar. Mesleki Eğitimde tanınan yeterlilik seviyelerinin listesi:

  • Sertifika II
  • Sertifika III
  • Sertifika IV (6 aylık üniversiteye eşdeğer)
  • Diploma (12 aylık üniversiteye eşdeğer)
  • İleri Diploma (18 aylık üniversiteye eşdeğer)

Çoğu kurs sertifika III veya sertifika IV seviyelerinde başlar. Bu, Avustralya iş İngilizcesi becerilerinizi geliştirmenize ve tercih ettiğiniz endüstriyi genel olarak kavramanıza olanak tanır. Genel olarak, eğer Sertifika IV seviyesinde başlarsanız, İleri Diploma Seviyesinden mezun olduğunuzda 3-4 yıllık eğitim almış olursunuz.

Meslek kursları okumak, Avustralya’da kalmanıza yardımcı olabilir. Hangi sektörlerin talep gördüğüne bir göz atın. Avustralya’ya göçmenlik için tercih edilen mesleklerin bir listesi:

AVUSTRALYA’DA MESLEK KURSLARINA KAYIT İÇİN GEREKSİNİMLER NELERDİR?

1 – İNGİLİZCE– Avustralya’da bir meslek kursuna katılmak için orta düzeyde İngilizce veya 5.5 IELTS puanına veya Cambridge sertifikasına sahip olmanız gerekir. İngilizce öğrenmeniz gerekiyorsa, kendinizi eğitime hazırlayacağınız bir İngilizce kursuna kayıt olabilirsiniz. Başlangıç için daha düşük seviyeli bir sertifika da seçebilirsiniz.

2 – AKADEMİK GEÇMÌŞ – Bize akademik geçmişinizi göstermeniz gerekiyor. Bir mesleki kursun ilk seviyesine kaydolmak için bize tüm mezuniyet sertifikalarınızı göstermeniz gerekecektir. Bunlar lise, ticaret okulu veya üniversiteden olabilir. En az ortaokul 10’uncu sınıf eğitimi Avustralya, Birleşik Krallık ve ABD’de gereklidir.

3 – ÖĞRENCİ VİZESİ  – Üçüncü şart vizelerle ilgilidir. Avustralya’da profesyonel bir kursa katılmak için öğrenci vizesine (S500 Öğrenci Vizesi) başvurmanız gerekir. Öğrenci vizesi, kursunuzun ömrü boyunca veya 5 yıla kadar geçerli olacaktır. Bu konuda size yardımcı olacağız.

AVUSTRALYA’DA BİR MESLEK KURSUNA NEDEN KATILMALISINIZ?

Mesleki kurslar öğrenmesi kolay olacak şekilde tasarlanmıştır. Becerilerinizi teori ve pratik yoluyla öğrenebilirsiniz. Bu sertifikalar tüm işverenler, devlet kurumları ve üniversiteler tarafından tanınır. Mezun olduktan sonra üniversitede okumayı seçerseniz, mesleki kurslar 18 aya kadar saydırılabilir.

Bize Ulaşın

Danışmanlık ÜCRETSİZDİR. Size 24 saat içinde döneriz.
Yeni bir ülkede yeni bir hayata başlayın

Detaylı Broşürlerimizi İndir