IELTS

IELTS HAZIRLIK KURSU

IELTS, Uluslararası İngilizce Dil Test Sistemi anlamına gelir ve uluslararası kabul görmüş bir İngilizce sertifikasıdır. Avustralya Hükümeti ve ulusal üniversiteler, İngilizce yeteneğinizi ölçmek için IELTS kullanmayı tercih ederler, ancak diğer sertifikaları da tanırlar.

IELTS kursu, İngilizce’nin dört temel alanı için becerilerinizi geliştirmeye odaklanır – kelime hazinesi, okuma, yazma ve konuşma becerileriniz ve bu alanlarda değerlendirilir. Hazırlık kursu, sınavda en yüksek puanı alabilmeniz için dil yeterliliklerinizi geliştirmeyi amaçlar.

Kurs sizi sınava hazırlar ve orta düzeyde bir İngilizce giriş düzeyine sahip olmanızı gerektirir. Bir IELTS kursuna kaydolmak istiyorsanız, seviye tespit testi gereklidir. Bunu kurs başlangıç ​​tarihinde başka bir test takip eder. Kurstan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlamak için her İngilizce kolejinin kursa başlamadan önce bireysel dil becerilerinizi değerlendirmesi gerekir.

IELTS sınav puan sistemi 0 ile 9 arasındadır. Kurs iki sınıfa ayrılır: orta ve ileri. Genel Modül orta düzeydir, ve Akademik Modül İleri düzeydir:

Genel Modül – sosyal/akademik olmayan amaçlar, göç gereksinimleri (sponsorluk veya vasıflı göç) veya meslek kurslarına kabul için (ortalama minimum puan 5.5) sertifikaya ihtiyaç duyanlar için geleneksel IELTS sınavıdır.

 

Akademik Modül – akademik giriş koşullarını yerine getirmesi gerekenler için daha karmaşık bir IELTS sınavıdır. Minimum puan genellikle 6.5’tir.

IELTS Hazırlık kursu taslağı: 

  • IELTS hazırlık kursları 10 – 12 haftalık modüller için planlanmıştır. Gereksinimlerinize ve ihtiyaçlarınıza göre de uyarlanabilirler.

 

  • IELTS hazırlık kurslarının her Pazartesi günü haftalık alımı vardır ve gündüz veya akşam dersleri olarak planlanmıştır.

 

  • IELTS sınavına herhangi bir zamanda girilebilir. Kursun sonuna kadar beklemenize gerek yoktur. Sınavlar dünyanın her yerinde planlanan tarihlerde yapılır – herkes IELTS sınavına bu planlanan saatlerde girebilir.

 

  • IELTS sertifikası, Kuzey Amerika’da daha yaygın olan TOEFL ile eşdeğerdir.

 

  • Her iki sertifika da iki yıl geçerlidir. Göç amacıyla IELTS – General, üç yıl geçerlidir.

Bize Ulaşın

Danışmanlık ÜCRETSİZDİR. Size 24 saat içinde döneriz.
Yeni bir ülkede yeni bir hayata başlayın

Detaylı Broşürlerimizi İndir