Time Zone

SAAT DİLİMİ

Time Converter

Avustralya’nın Saat Dilimleri şunlardır:

  • Avustralya Doğu Standart Saati (AEST) *Nisan ayının ilk Pazar gününden Ekim ayının ilk Pazar gününe kadar Yeni Güney Galler, Victoria, Tazmanya ve Avustralya Başkent Bölgesi (ACT) eyaletlerinde UTC +10 saat.
  • Avustralya Doğu Yaz Saati Uygulaması (AEDT) *Yeni Güney Galler, Victoria, Tazmanya ve Avustralya Başkent Bölgesi (ACT) eyaletlerinde Ekim ayının ilk Pazar gününden Nisan ayının ilk Pazar gününe kadar UTC +11 saat.
  • Avustralya Merkez Standart Saati (ACST) *Güney Avustralya’da UTC + 9½ saat, Doğu Yeni Güney Galler’de Broken Hill ve Kuzey Bölgesi.
  • Avustralya Batı Standart Saati (AWST) *UTC + 8 saat, Batı Avustralya eyaletinde.

Avustralya’da günler yaz aylarında oldukça uzundur. Güneş, Avustralya’nın hangi bölgesinde bulunduğunuza bağlı olarak sabah 5:30’da doğacak ve akşam 8 ile akşam 22 arasında batacak.

Bunun nedeni, Avustralya’nın güneydoğu eyaletlerinin normal saatten yaz saati uygulamasına geçmesidir. New South Wales, Victoria, Tazmanya ve ACT, Ekim ayının ilk pazar günü gün ışığından yararlanma tasarrufunu değiştirir. Nisan ayının ilk pazar günü hepsi normal saate döner.

Gün ışığından yararlanma, Sidney’deyken herkese dışarıda olmak ve çevrenin tadını çıkarmak için daha fazla zaman verir.

Bize Ulaşın

Danışmanlık ÜCRETSİZDİR. Size 24 saat içinde döneriz.
Yeni bir ülkede yeni bir hayata başlayın

Detaylı Broşürlerimizi İndir